Sylwester: Harry Potter – Trufle Złote Znicze

Jeśli zapytalibyście mnie o to, co mi się kojarzy z Harrym Potterem, to Złoty Znicz byłby jedną z pierwszych rzeczy, jakie bym wymieniła 🙂 Ta mała skrzydlata piłeczka o złotym kolorze ma w sobie ogromną symbolikę. I szykując te przepisy wiedziałam, że nie może jej zabraknąć. Także zanim zaczniecie swoją partyjkę w grę w quidditcha zapraszam Was po przepis na trufle w kształcie Złotych Zniczy.

A co jest w środku? Cytrynowa trufla z białej czekolady. Przepyszna i cudownie aromatyczna, rozpływa się w ustach.

 

Składniki:

 • 2 tabliczki białek czekolady
 • 1/4 szklanki śmietanki kremówki
 • starta skórka z 1 cytryny
 • Do wykonania znicza – jadalna złota farbka, złote skrzydełka z brystolu, mini papilotki

Przygotowanie:

 1. Śmietankę podgrzewamy w garnku, kiedy będzie gorąca, ale nie gotująca się zdejmujemy z palnika i dodajemy do niej pokruszoną czekoladę.
 2. Masę mieszamy dokładnie, aż czekolada się całkiem rozpuści i połączy ze śmietanką, a następnie dodajemy skórkę z pomarańczy.
 3. Odstawiamy do schłodzenia – najlepiej na noc, aby masa stężała.
 4. Z ostudzonej i gęstej masy formujemy kuleczki – polecam kulać je bardzo krótko, ponieważ masa truflowa łatwo się roztapia od ciepła dłoni.
 5. Do miseczki lub czarki z zaokrąglonym dołem wlewamy złotą jadalną farbkę i wrzucamy do niej kulkę, obtaczając ją w farbie. Następnie, najlepiej za pomocą wykałaczki lub dwóch przenosimy Znicza do papilotki i dodajemy po bokach skrzydełka – wykonałam je z brystolu dodatkowo pomalowanego złotą metaliczną farbką (zostawiając cześć niepomalowaną na końcu, która będzie wetknięta w trufle), a następnie nacięłam dół skrzydełek na kształt piórek.

 

 

 

 

 

 

 

Sylwester: Harry Potter - Trufle Złote Znicze

Jeśli zapytalibyście mnie o to, co mi się kojarzy z Harrym Potterem, to Złoty Znicz byłby jedną z pierwszych rzeczy, jakie bym wymieniła 🙂 Ta mała skrzydlata piłeczka o złotym kolorze ma w sobie ogromną symbolikę. I szykując te przepisy wiedziałam, że nie może jej zabraknąć. Także zanim zaczniecie swoją partyjkę w grę w quidditcha zapraszam Was na trufle w kształcie Złotych Zniczy.

A co jest w środku? Cytrynowa trufla z białej czekolady. Przepyszna i cudownie aromatyczna, rozpływa się w ustach. 

Ingredients

 • 2 tabliczki białek czekolady
 • 1/4 szklanki śmietanki kremówki
 • starta skórka z 1 cytryny

Instructions

 1. Do wykonania znicza - jadalna złota farbka, złote skrzydełka z brystolu, mini papilotki

 2. Śmietankę podgrzewamy w garnku, kiedy będzie gorąca, ale nie gotująca się zdejmujemy z palnika i dodajemy do niej pokruszoną czekoladę. Masę mieszamy dokładnie, aż czekolada się całkiem rozpuści i połączy ze śmietanką, a następnie dodajemy skórkę z pomarańczy

 3. Odstawiamy do schłodzenia - najlepiej na noc, aby masa stężała

 4. Z ostudzonej i gęstej masy formujemy kuleczki - polecam kulać je bardzo krótko, ponieważ masa truflowa łatwo się roztapia od ciepła dłoni

 5. Do miseczki lub czarki z zaokrąglonym dołem wlewamy złotą jadalną farbkę i wrzucamy do niej kulkę, obtaczając ją w farbie. Następnie, najlepiej za pomocą wykałaczki lub dwóch przenosimy Znicza do papilotki i dodajemy po bokach skrzydełka - wykonałam je z brystolu dodatkowo pomalowanego złotą metaliczną farbką (zostawiając cześć niepomalowaną na końcu, która będzie wetknięta w trufle), a następnie nacięłam dół skrzydełek na kształt piórek